Merkür Balık'ta Nasıl Çalışır ?

Merkür Balık'ta Nasıl Çalışır ?

Merkür 3 Şubat 2020'de Balık Burcu'nda
Görsel zeka, 6. Hislerde artış ve tepe çakra açılışı /
Merkür Balık burcundayken, düşünme süreçlerimiz daha görsel, sezgisel ve yaratıcıdır. Ancak bu dönem odaklanma (sol beyin) yeteneklerimiz çok güçlü sayılmaz. Özellikle düşüncelerimizi ve iletişim tarzımızı renklendiren duygu dünyasına uyum sağlarız. Bu dönem olacakları iyi tahmin ediyoruz, anlatacaklarımızı görüntülerle ifade ediyoruz ve kararları sezgisel olarak alıyoruz. Kollektif bilinçlendirme bilgisine daha çok ilgi duyuyoruz.


Bu dönem hayal dünyanızı besleyen romanlar okumak isteyebilir ve fantastik sinemaya daha çok ilgi duyabilirsiniz.

Aktif tepe çakra dönemi olduğundan inançsızlığı dönüştürmek ve meditasyona başlamak için de çok uygundur. Niyetlerinizi ilahi akışa bırakarak, zorlamadan gerçek olmasına tanık olabilirsiniz. Niyet enerjisi cok güçlü çalışacağından hemen hemen her niyetiniz gerçek olabilir,bu sebeple bilinçli niyet tasarlamak değerlidir.

Balıktaki Merkür, utangaç ve rezerve edilmişken size daha duyarlı, sempatik, iyi mizahlı, şiirsel, sezgisel ve yaratıcı bir zihin verebilir. Entelektüel konularda özgüveniniz daha düşüktür ve durumları sezgisel ve yaratıcı düzeyde değerlendirmeyi tercih edebilirsiniz. Merkür bu dönem yaratıcı çaba ve oyunculuk, masalsı yazılar, sanat, şiir, şarkı söylemek için güçlüdür ve müzik oldukça tatmin edici olabilir. Bazen zihniniz derin duygusal püskürmelerle güçlenebilir ve dengeyi korumak için huzur, sessizlik ve inzivaya başvurmanız gerekir.

16 Şubat-9 Mart tariherlerindeki retro nedeniyle ticari hayat yavaşlayabilir, elektronik cihazlar hassaslaşabilir, iletişim kurmak zorlaşabilir, unutkanlık artabilir ve odaklanma yetenekleri oldukça azalabilir.
Bu dönem alım-satım konusunda verimli bir dönem değildir. Ayrıca merkür balık'ta güçlü olmadığı için retro dönemi beyin kanaması gibi vakaların en çok artışa geçtiği dönemdir. Zihninizi çok zorlamamaya çalışın.


Bu dönem doğan bebeklerde okul hayatında öğrenme ve odaklanma güçlüğü olabilir, bununla birlikte sanatsal zekaları aktif olabilir.

 

Sevgilerimle,
Demet Yıldırım

demetyildirim.com
@layaholistic